Szyfr ma być dla ciebie inspiracją. Kosmos. Doświadczenie. Wyobraźnia. Wiedza. Poszukuj wiedzy, uruchamiaj swoją wyobraźnię, daj się zainspirować!
Działania w zakresie nazewnictwa są ważne i mają swoje uzasadnienie. Programowo, na poziomie meta, wskazują określone dążenia. Eposy graficzne to duże dzieła komiksowe, w których ukazywane są jakieś procesy, idee, czy inne zagadnienia. Są to zwykle komiksy nieme, chociaż teksty mogą być w nich w pewnym stopniu obecne.
W ramach eposów graficznych tworzę zaszyfrowane eposy graficzne oraz eposy zaszyfrowane graficznie. Zaszyfrowane - to znaczy nie podaję na tacy treści eposu, tylko czytelnik ma ją odnaleźć.
O ile w przypadku zaszyfrowanych eposów graficznych należy przy pomocy klucza odnaleźć epos graficzny, o tyle w przypadku eposów zaszyfrowanych graficznie mamy odnaleźć epos (niekoniecznie graficzny) zaszyfrowany w obrazkach.
Pamiętajmy, że szyfr nie musi się ograniczać do grafiki (stąd możemy mówić np. o eposach zaszyfrowanych tanecznie czy muzycznie), ale w tej chwili mnie taki rodzaj szyfru interesuje najbardziej.
Klucz potrzebny do odszyfrowania eposu może być podany przez autora, przez inną osobę lub odnajdowany czy tworzony przez samego czytelnika. Przykładowo, jeśli chodzi o Famagustę, zachęcam do odnajdowania zagadnień związanych z konfliktem grecko-tureckim na Cyprze i z rolą imperiów dla losów tej wyspy.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz